• Anna Kowalczyk-Hasterok

Drewno, styl życia i uważność

Drewno to niesamowity surowiec. Jest niezwykłe, żywe, plastyczne i piękne. Drewno to surowiec, któremu należy się poszanowanie. Jest też #zerowaste.

#Recykling, czyli ponowne wykorzystywanie materiałów, to jeden ze sposobów ochrony środowiska.

Drewno z przeszłością może służyć jako materiał, z którego można tworzyć nowe formy. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

My lubimy tworzyć przedmioty, które będą użyteczne i piękne. Lubimy naturalne środki do konserwacji - woski, oleje, farby kredowe #AnnieSloan.

Nasze podejście nazywamy #slowdesign.

Jak to rozumiemy? Slow design o dla nas produkcja z naciskiem na jakość, trwałość, oryginalność i użyteczność przedmiotów domowego użytku oraz sprzedaż lokalną, a także idea przywracania albo nadawania funkcjonalności starym przedmiotom. Naprawiania nie wyrzucania. To ostatnie dotyczy zresztą nie tylko rzeczy, ale i relacji między ludźmi, podejścia do społecznej integracji i sposobu wspierania ludzi w kryzysie.


Dlatego jesteśmy Fundacją - mamy nadrzędne cele statutowe (więcej...). O tym jednak innym razem.

Rzeczy ze #strefy to tak zwany #UpMarket - są estetyczne, produkowane rękodzielniczo i wyjątkowe, a design przyjazny środowisku naturalnemu. Stanowią doskonały pomysł na prezent - każdy przedmiot opuszczający Stolarnię Miejską ma swoją historię, duszę. Każdy do nas "przemówił", zanim dostał nową lub odzyskał dawną funkcję.


Niemal wszyscy nostalgicznie wracamy do tego, co było, a obdarowując, chcemy przecież zostawić po sobie cząstkę nas w życiu obdarowanego.


Oprócz produkowania - chętnie naprawiamy. Bardzo nie lubimy wyrzucać, żeby kupić nowe. Zwłaszcza drewna, które prawie w nieskończoność może służyć, będąc jak nie elementem zdobiącym drzwi, to wieszakiem na klucze. Dlatego przyjmiemy w otwarte ramiona każdą drewnianą rzecz, a także narzędzie, które zalega w garażu po dziadku. Jak nie do użytku w warsztacie na godziny - to do dekoracji!

Ania Hasterok

  • Facebook Fundacja
  • Facebook Stolarnia
  • Twitter
  • Instagram
  • G+

połącz się z nami

czynne

#stolarnia miejska już wkrótce otwarcie!

adres

#strefainicjatyw czyli Fundacja Śląska Strefa Inicjatyw

siedziba:

ul. Zwycięstwa 1, 
44-100 Gliwice

warsztat:

ul. Nasyp 4 of.
|wejście od ul. Moniuszki| 

44-100 Gliwice

600 016 392

biuro@strefainicjatyw.org

© 2017-2020 by Ania Hasterok for #strefainicjatyw

proudly created with Wix.com